Najlepsze zdjęcia ślubne 2023

NAJLEPSZE ZDJĘCIA ŚLUBNE 2023

Cześć! Najlepsze zdjęcia ślubne 2023 roku. A może ulubione? A może niekoniecznie najlepsze, ale subiektywnie ulubione w roku 2023? Po kilku latach postanowiłem podsumować kolejny etap w swoim życiu. To był naprawdę mocny sezon. Dużo pracy, dużo takich sytuacji, gdzie musiałem być w ciągu trzech dni w różnych miejscach w Polsce, dzień po dniu. Ale było naprawdę fantastycznie. Można było poczuć wielką moc. Zaczęło się w kwietniu, kiedy musiałem być dzień po dniu we Wrocławiu, Krakowie i Żywcu- za dnia w pracy, w nocy w trasie. Od razu z grubej rury. Szczerze, nie wiedziałem jak to ogarnąć logistycznie, a udało się wspaniale. Teraz wiem, że wszystko było doskonale zorganizowane, co do godziny.
Tutaj ślub z Wrocławia . Piękny Zamek Topacz– historyczne miejsce. Generalnie od samego początku bardzo mocno pracowałem do samego końca sezonu. Tak mocno, że wszystkie moje Pary Młode otrzymały wszystkie zdjęcia sporo wcześniej, niżeli wynikało z umowy.

FOTOGRAF WESELNY KRAKÓW – FOTOGRAFIA WESELNA KRAKÓW

Do przygotowań do każdego sezonu ślubnego, podchodzę niezwykle poważnie. Ów okres przygotowawczy zaczyna się dużo sporo wcześniej, niż można sobie wyobrazić. No bo nie jest tak, że w każdym miesiącu w całym roku fotografuję śluby. Naprawdę trafiają się miesiące bez ślubnego zlecenia. Dotyczy to oczywiście miesięcy zimowych, ale taka jest prawda.
Co więc robię?
Każdego roku w okresie wiosennym wychodzę przynajmniej kilkanaście razy na tzw. street’a. Ze zdjęciami, generalnie z fotografią jest trochę jak ze skokami narciarskimi. Żeby wychodziło dobrze, potrzebne są wyćwiczone mechanizmy i powtarzalność. Co nie oznacza przecież, że w zimie aparat leży w torbie i nie jest używany.

 

 

 

 

 

NAJLEPSZE ZDJĘCIA ŚLUBNE KRAKÓW

Najlepsze zdjęcia ślubne czyli właściwie jakie? W filmie przedstawiam nieco ponad 200 zdjęć zrobionych w 2023 roku. Czy są najlepsze? Dość trudne pytanie. To zależy od kilku czynników. Mnie pasowały do klucza, według którego je układałem. Choć jest tam tylko pięć zdjęć pionowych. A wiem na pewno, że dobrych zdjeć ślubnych w pionie zrobiłem dużo więcej w zeszłym roku. Ale niekoniecznie pasowały do koncepcji, stąd też orientacja pozioma jest dominująca.
Fotografia jest bardzo subiektywnie odbieraną dziedziną rzemiosła, lub jeśli ktoś woli sztuki wizualnej. Od początku jej istnienia są niezmienne stałe jak kompozycja, moment, światło, które są głównymi składowymi zdjęcia, na podstawie których definiujemy czy tez określamy czy zdjęcie jest dobre, czy tez nie.
Jednocześnie jestem też zwolennikiem tezy, że rzemiosło które wykonuję ma się podobać ludziom, dla których fotografuję. Oraz że postrzeganie tychże zdjęć w dużej mierze zależy od wrażliwości, doświadczenia życiowego odbiorcy i zasobów w kontekście wiedzy.

Komentarze