Portfolio

FOTOGRAFIA ŚLUBNA KRAKÓW – MARIUSZ DUDA

Na pewno godnym uwagi jest fakt, że szukając fotografa na swój ślub, wpisywałem w wyszukiwarkę frazy takie jak: fotografia ślubna Kraków, fotograf ślubny Kraków albo najlepszy fotograf ślubny Kraków.
Z pewnością znalezienie tego właściwego spośród dziesiątek innych fotografów, to niewątpliwie nie lada wyzwanie. W konsekwencji, każda Para Młoda powinna zacząć od przeglądania zdjęć ślubnych. Przede wszystkim portfolio to zbiór subiektywnie najciekawszych zdjęć. Na pewno pokazują one w pewnym stopniu to, jak fotografuję Pary Młode. Na przykład to, że bardzo lubię słońce w kontrze, albo że wszystkie flary lub niedomagania optyczne obiektywu są dla mnie bardzo oczekiwane. Lub też, że ostrość może być przereklamowana. Co jak powszechnie wiadomo, niewątpliwie staje w opozycji do tradycyjnej sztuki fotografii. Także to, że bardzo lubię mocne światło punktowe, a równie ważne są dla mnie piękne zachody słońca i potężne, górskie przestrzenie. W końcu także to, że na zdjęciach nie może braknąć bliskości dwojga ludzi. Widocznej przede wszystkim w dotyku, czułości, detalach i subtelności. Nareszcie też to, że wykorzystuję w dużej mierze światło zastane, ale korzystam też z wielu lamp błyskowych kreując światło na sali.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA KRAKÓW

Oczywiście moje fotograficzne portfolio ślubne staram się miarę możliwości na bieżąco aktualizować. Mimo to w szczycie sezonu ślubnego nie zawsze się to udaje. Oczywistym czynnikiem mającym na to wpływ jest tutaj fakt, że w sezonie ślubnym najważniejsze są Pary Młode, umowy z nimi oraz obowiązek wywiązania się z tychże umów w terminie. Tak aby ktoś kto mi zaufał, był w pełni zadowolony z efektów naszej wspólnej pracy. Bo zdecydowanie, bez wątpienia uważam że piękne zdjęcia ślubne powstają w konsekwencji pracy zbiorowej –  Para Młoda i ja.
Przede wszystkim mój styl fotografii ślubnej określam jako naturalny i oparty na emocjach. W rzeczywistości jako fotograf ślubny staram się uchwycić te chwile, które są pełne pozytywnych ludzkich emocji. W konsekwencji skupiam się na ludziach – nowożeńcach, ich rodzinie i przyjaciołach. Oczywiście nie omijając równie ważnego tematu- naszych mniejszych członków rodziny-  zwierząt. Bezsprzecznie staram się aby każde moje zdjęcie w portfolio było autentyczne i oddawało prawdziwe, piękne emocje. W trakcie pracy przy uroczystościach ślubnych, staram się być niewidoczny, aby pozwolić ludziom na swobodne zachowanie, luz i bycie sobą. Bez wątpienia uwielbiam spontaniczne momenty, ale jednocześnie nie zapominam o ważnych chwilach, które powinny zostać uwiecznione na zdjęciach. Moje zdjęcia określam jako szczere, eleganckie i pełne ciepła. Jednocześnie stworzone z myślą o tym, aby przetrwały przez całe życie. Po pierwsze dla Pary Młodej, po drugie dla bliskich, a także przyszłych pokoleń.

 PORTFOLIO MARIUSZ DUDA FOTOGRAF ŚLUBNY

Przede wszystkim w portfolio pokazuję zdjęcia ślubne które naprawdę lubię. Bez wątpienia takie, które w jakiś szczególny sposób zapadły mi w pamięci. Z pewnością takie, które były dla mnie ważne ze względu na postępy, które w swojej fotograficznej pracy staram się czynić. W rezultacie mojej pracy też takie, za które dostałem wyróżnienia na branżowych portalach fotograficznych lub stricte ślubnych. No i oczywiście takie, dzięki którym zdobywałem nagrody w konkursach fotograficznych. Z których niewątpliwie także jestem dumny. Dlatego, że te nagrody w pewnym sensie definiują moje prace, a w rzeczywistości są drogowskazem. Ponadto wyróżnienia, bez wątpienia pomagają utwierdzić się w przekonaniu, że moja praca jest doceniana na rynku fotografii ślubnej. Poza tym równie ważne, że nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

PROFESJONALNA FOTOGRAFIA ŚLUBNA – PROFESJONALNE ZDJĘCIA SLUBNE

Przede wszystkim fotografią ślubną zajmuję się profesjonalnie, czyli zawodowo. W związku z tym, każdego roku wykonuję od 25 do 35 reportażów ślubnych dla Par Młodych z różnych, pięknych zakątków Polski. Ponieważ profesjonalna fotografia ślubna to mój własny życiowy wybór, z pewnością do pracy podchodzę w sposób kompetentny i należycie fachowy. W związku z tym jestem przekonany, że warto mi zaufać. W rzeczywistości, prowadzę legalnie działającą firmę, zajmującą się fotografowaniem uroczystości ślubnych, oraz okolicznościowych.

PROFESJONALNY REPORTAŻ ŚLUBNY

Każda świadoma Para Młoda szukająca fotografa ślubnego z pewnością wie, jak ważne jest, aby zdjęcia ślubne nie były przypadkowym zbiorem bez składu i ładu. Dlatego bardzo ważną kwestią jest, aby zdjęcia ubrane były w historię. W związku z tym, moje historie ślubne są opowieściami o Zakochanych. Bez wątpienia reportaż ślubny powinien opowiadać historię. Na dodatek- dobrą historię. Dlatego uważam, że warto spojrzeć na zdjęcia ślubne, nie tylko przez pryzmat portfolio. Na pewno warto zobaczyć pełne materiały zdjęciowe, oddawane Parom Młodym. Niewątpliwie dzięki takiemu podejściu, nie będziecie później rozczarowani zdjęciami ślubnymi. A w konsekwencji uznacie, że Wasz wybór fotografa ślubnego był trafny. Bez wątpienia, dużo łatwiej jest zrobić jedno, pojedyncze dobre zdjęcie, niżeli wzruszający, będący wartościową pamiątką reportaż ślubny. Oczywiście pamiętajcie o tym.

PROFESJONALNA SESJA ŚLUBNA

W rzeczywistości, sesja ślubna jest zbiorem zdjeć który łatwiej zaplanować. Tutaj naprawdę mamy możliwość zorganizowania wszystkiego tak, jak chcemy. Na pewno możemy wybrać odpowiadającą nam lokalizację. Przede wszystkim możemy dobrać datę sesji do odpowiedniej aury. Następnie skupić się na zaplanowaniu samych zdjęć. A także wybrać odpowiednią osobę, odpowiedzialną za makijaż oraz fryzurę. W końcu zaplanować wszystko czasowo i działać. Z pewnością należy wziąć pod uwagę dojazd na zdjęcia. Poza tym równie ważna jest atmosfera na sesji. Podsumowując, pozytywne emocje Pary Młodej są jak najbardziej wskazane. Na dodatek, będziecie mieć miłe wspomnienia. I na pewno piękne zdjęcia z sesji ślubnej.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA MAŁOPOLSKA – FOTOGRAF ŚLUBNY MAŁOPOLSKA

Niewątpliwie fotografia ślubna jest dziedziną która mnie bardzo wciągnęła, a KrakówMałopolska są głównymi rejonami wykonywania mojej fotograficznej działalności. Mimo to, pracuje też w innych rejonach Polski. Na pewno nie ograniczam się na inne miejsca, w konsekwencji mogę pracować dla każdej Pary Młodej w całej Polsce. A także w Europie. Z czego oczywiście korzystam. Na pewno dzięki fotografii ślubnej mam możliwość zwiedzania świata, oraz poznawania wspaniałych, ciekawych osób. Z drugiej strony mam to szczęście, ze patrzę na szczęście innych ludzi. Bez wątpienia to bardzo budujące życiowo. Bez wątpienia chcę, aby tak zostało.
Podsumowując, zapraszam do zapoznania się z moimi zdjęciami ślubnymi. Gdybyście chcieli zobaczyć więcej zdjęć, obszernych materiałów z konkretnych ślubów – możecie wejść tutaj.

Dodatkowo moje portfolio można zobaczyć moje także na moim instagramie.
Staram się tam publikować na bieżąco swoje prace. Oczywiście trochę się tam nazbierało.

W końcu, jeśli chcielibyście mnie o coś zapytać, a przede wszystkim chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat mojej pracy dla Was, piszcie
tutaj.
Podsumowując dodam, że nawet jeśli nie wybierzecie mnie na swojego fotografa ślubnego, bez wątpienia postaram się Wam pomóc w miarę swoich możliwości, oraz wiedzy. Z pewnością kilkaset ślubów które wykonałem dla różnych Par Młodych, stawia mnie w pozycji doświadczonego fotografa.