Zdjęcia ślubne w pałacu Goetz’a

Zdjęcia ślubne w Pałacu Goetz’a w Brzesku.

 

 

Trafiło i na mnie. Z wielu miejsc, w jakich miałem przyjemność fotografować jest przynajmniej kilka takich, które są warte odnotowania. Zawsze marzyłem aby zrobić zdjęcia ślubne w Pałacu Goetz’a. Nawet jeśli przyroda oraz góry są dla mnie głównym tłem dla rozwijania swoich umiejętności fotograficznych i fotografowania par młodych.

Gdybym miał układać subiektywny ranking miejsc na przyjęcie ślubne w Małopolsce, na pewno Pałac Okocimskich Goetz’ów byłby jednym z liderów. Przepiękne otoczenie tego historycznego miejsca oraz imponujące wnętrza, to sama w sobie wartość dodatnia, dzięki której plan zdjęciowy jest wielkim polem do popisu dla każdego fotografa ślubnego. Pałac wybudował właściciel Jan Goetz Okocimski w latach 1898-1900. Ma więc charakter neobarokowy i neorokokowy.

Za czasów świetności pełen był stylowych mebli, kominków, rzeźb, kryształowych żyrandoli. Właściciele w swoich zbiorach posiadali wiele obrazów Malczewskiego, Wyspiańskiego, Kossaków. Znana była też imponująca kolekcja starej broni i trofeów myśliwskich samego właściciela oraz jego syna.

Na uwagę zasługuje też fakt licznych, bogatych zbiorów bibliotecznych. Sporą część kolekcji zrabowano w okresie wojennym. Po wojnie część trofeów pozostała w pałacu, a pozostałe trafiły do zbiorów Muzeum Przyrodniczego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Pięknie zachowane wnętrza są fantastycznym miejscem na zdjęcia ślubne. Godne uwagi są zabytkowe drewniane schody w holu głównym, ze względu na architekurę, podobne do schodów w Kasynie Szlacheckim we Lwowie z 1898 r.

Ponieważ sesja ślubna w Pałacu Goetz’ów była od dawna jednym z fotograficznych celów i cieszę się że mogłem tam fotografować. Dlatego na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę.
Podsumowując zapraszam do obejrzenia krótkiej historii dwojga zakochanych w sobie ludzi. Zdjęcia ślubne w pałacu Goetz’a w Brzesku, będą piękną pamiątką na długie lata.

 

sesja ślubna w Pałacu Goetz'asesja ślubna w Pałacu Goetz'asesja ślubna w Pałacu Goetz'asesja ślubna w Pałacu Goetz'azdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'azdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'azdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'azdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'azabytkowe schody w pałacu Goetz'ówzdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'akaplica w pałacu Goetz'ówzdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'asesja ślubna w Pałacu Goetz'asesja ślubna w Pałacu Goetz'azdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'azdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'azdjęcia ślubne w Pałacu Goetz'a

Komentarze