Sesja narzeczeńska

PORADNIK ŚLUBNY – SESJA NARZECZEŃSKA

Cześć!
To już kolejny mój wpis, który mam nadzieję przybliży Wam aspekty pracy fotografa ślubnego. Ale przede wszystkim pomoże Wam w podjęciu kluczowych decyzji odnośnie poszczególnych etapów planowania wesela. Sesja narzeczeńska nie musi być nudna, a już na pewno może być wspaniałym wstępem do zdjęć ślubnych. Ma wiele zalet i żadnych przeciwskazań. We wpisie postaram się Wam przybliżyć najważniejsze aspekty i możliwie dokładnie opisać wszystko tak, abyście się jak najwięcej dowiedzieli.

sesja narzeczeńska

SPIS TREŚCI

1. Sesja narzeczeńska cena – sesja narzeczeńska Kraków cena.
2. Sesja dla narzeczonych – czy warto?
3. Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?
4. W jakich godzinach robi się sesję narzeczeńską?
5. Sesja narzeczeńska za granicą.
6. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej jako prezent dla rodziców.
7. Najlepsze miejsca na sesję narzeczeńską w Krakowie i okolicach.
8. Najlepszy fotograf na sesję narzeczeńską w Krakowie.
9.Sesja narzeczeńska za granicą.

SESJA NARZECZEŃSKA CENA – SESJA PRZEDŚLUBNA KRAKÓW CENA

Niewątpliwie sesja zdjęciowa z Narzeczonymi jest dodatkową pracą fotografa, zatem w większości przypadków jakie znam sesja taka jest płatna. Same zdjęcia narzeczeńskie trwają zwykle od około dwóch do czterech godzin. W dużej mierze ów czas determinuje przyszła Para Młoda. To jak się czują przed obiektywem, jak szybko są w stanie zrelaksować się na tyle, aby fotografie były naturalne i oparte o maksimum dobrej zabawy a minimum pozowania. Koszt takiej sesji na polskim rynku fotograficznym to zazwyczaj przedział w kwocie pomiędzy 600 a 1500 zł. Oczywiście piszę tutaj o legalnie działających firmach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej odnośnie ceny, a przekonują Was moje zdjęcia, na samym dole można wypełnić formularz. Z przyjemnością odpowiem Wam szczegółowo na zadane pytania.

SESJA DLA NARZECZONYCH CZY WARTO?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jednocześnie spróbuję Wam przedstawić swój punkt widzenia. A jest on dość jednoznaczny.

SESJA NARZECZEŃSKA ZALETY

Jesteście młodymi ludźmi, prawda? Bezsprzecznie, w dzisiejszym świecie każda osoba mająca telefon podsiada w nim setki, często tysiące zdjęć. Wszyscy robimy zdjęcia. Na wakacjach, w domu, w szkole i pracy. Wiele z nich ma dla nas wartość sentymentalną. Jednakoż selfie z przyjaciółmi, rodziną czy partnerem lub przyszłym małżonkiem to nie to samo. Profesjonalnie wykonana sesja zdjęciowa przez zawodowca, czyli kogoś, kto zajmuje się tym cały czas i jeszcze mu za to płacą, to zupełnie coś innego. 1:0.

Za kilka miesięcy bierzecie ślub, ale nie przepadacie za pozowaniem. W rezultacie czujecie, że obecność fotografa ślubnego przez cały dzień może być dla Was stresująca. Bez wątpienia, chcielibyście coś z tym zrobić. Istotnie, sesja zdjęciowa przed ślubem pomoże Wam zobaczyć że to nie takie straszne, jak się spodziewacie. Ponieważ doświadczony fotograf ślubny wie jak sprawić, by ludzie na czas sesji polubili „pozowanie” oraz rozładować niepotrzebny stres, z pewnością po krótkiej chwili będziecie się dobrze bawić. W przypadku, kiedy to moja Para Młoda staje przed ślubem przed moim obiektywem, możliwość rozmowy i przekazania uwag jest bezcenna. Bez wątpienia dowiecie się czegoś wartościowego. 2:0

Macie wspólne zdjęcia sprzed ślubu, ale nie są one tak piękne, jak mogą być? Owszem, w rzeczy samej zdjęcia narzeczeńskie robi się na pamiątkę. Po to, abyście po latach mogli zobaczyć jak kwitła Wasza miłość, jak fajnie było przed ślubem. W końcu po to, aby kiedyś Wasze dzieci i wnuki mogły podziwiać młodość rodziców i dziadków. Każdy z nas uwielbia patrzyć na stare zdjęcia swoich najbliższych. Z pewnością upływającego czasu zatrzymać się nie da, ale można go zachować w pamięci i na zdjęciach. 3:0

SESJA NARZECZEŃSKA WADY

Moim skromnym zdaniem brak. No może poza wydaniem określonej kwoty pieniężnej. 3:1.
Ale ok, przestańmy liczyć.

 

sesja narzeczeńska Krakówsesja narzeczeńska Krakówsesja narzeczeńskasesja narzeczeńskasesja narzeczeńska Kraków

JAK SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ ?

No i to jest bardzo dobre pytanie. Przede wszystkim wygodnie. Tak, aby być sobą i dobrze się czuć. Oczywiście warunki pogodowe będą determinować strój, jednak o oczywistych sprawach nie będę wspominał. Zawsze adekwatnie do pory roku. A każda z nich jest piękna, a co najważniejsze – inna.
Świetnie na zdjęciach wyglądają ubrania bez wzorów w jednolitym kolorze. Dobrze jest, kiedy napisy na ubraniach nie przyciągają przesadnie wzroku. Mocne, kontrastowe barwy robią znaczną różnicę. Szczególnie kiedy pogoda jest mniej kolorowa. A zatem ubierzcie się komfortowo. To nie musi być jakiś szczególny, specjalnie przygotowany na tę okoliczność zdjęć look.

SESJA PRZEDŚLUBNA MAKIJAŻ

Znakomitym posunięciem będzie zatrudnienie profesjonalnej wizażystki, która zbada o makijaż. Jak ważny jest on w kontekście zdjęć, wspominam od zawsze, I zawsze jasno mówię, że nie da się pewnych rzeczy poprawić w photoshopie. Makijaż zdjęciowy jest nieco mocniejszy niżeli zwykły, dzienny. Niewątpliwie najlepiej będzie, kiedy zajmie się nim profesjonalista. Godne uwagi jest to, że jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać kontakt do jakiejś wizażystki, w stałym kontakcie jestem z kilkoma, które z pewnością znają się na swojej pracy.

W JAKICH GODZINACH ROBI SIĘ SESJĘ NARZECZEŃSKĄ?

Prawdę mówiąc, lub pisząc – sesję narzeczeńską można zrobić o każdej porze dnia. Jednakże to, w jakich godzinach zrobimy zdjęcia ma znaczenie, ponieważ będzie to determinować ich kolor, kontrast czy też niewątpliwie miejsce, które wybierzemy. Pierwszym wyborem jest oczywiście wschód słońca. Należy wstać odpowiednio wcześnie, przygotować się do zdjęć, dojechać na miejsce i korzystać z uroków wschodzącego słońca. Ze względu na to, że o wschodzie słońca tarcza słoneczna porusza się w górę, jest to pora najrzadziej wybierana przeze mnie i Pary Młode. Zdecydowanie wolę zachód słońca i w tym obszarze poruszam się najwięcej. Sesję narzeczeńską zaczynam na 2-3 godziny przed złotą godziną i pracuję do zmierzchu.
Jest jeszcze jedna ciekawa pora na wykonanie sesji. Kiedy jako plan zdjęciowy obieramy miasto i mamy wiele zacienionych uliczek, można fotografować nawet w samo południe. Pracuję wtedy więcej techniką światłocienia, a mocne kontrastowe zdjęcia tez maja piękny klimat. Miasto Kraków i jego ciasne uliczki czy też gęsty las znakomicie się do tej techniki nadaje.

SESJA NARZECZEŃSKA ZA GRANICĄ

Tak. Zdecydowanie. Jest taka opcja. Sesja narzeczeńska za granicą to świetny pomysł. Fotografowałem w różnych krajach ludzi, jadąc z nimi na zdjęcia do miejsca docelowego. Jeśli chodzi o miasta, najbliżej mam do Wiednia, Pragi, Bratysławy czy Budapesztu. Czas dojazdu często jest bliższy wycieczce samochodowej choćby do Warszawy. Są to niewątpliwie piękne miasta z wieloma atrakcyjnymi miejscami na sesję narzeczeńską. Oczywiście sesję narzeczeńską poza Krakowem wyceniam indywidualnie, w zależności od ilości dni poza domem etc. Na pewno warto się jednak zastanowić nad taką opcją.

ZDJĘCIA Z SESJI NARZECZEŃSKIEJ JAKO PREZENT DLA RODZICÓW

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to świetny pomysł na prezent dla Waszych rodziców. Pracując przy sesjach zdjęciowych dla Par Młodych spotykam się z wieloma zagwostkami, które mają na głowie przyszli małżonkowie. Są one związane oczywiście z organizacją i planowaniem ślubu. Niektórzy uważają że własne zdjęcie podarowane rodzicom to oznaka jakiejś wyniosłości czy nawet próżności. Ja uważam inaczej. Spójrzcie na to oczami rodziców. Dbali o Was od czasu kiedy przyszliście na świat. Inwestowali w Wasze wychowanie i wykształcenie. Byliście oczkiem w głowie. Czy teraz coś się zmieniło? Czy Wasi rodzice nie przeżywają Waszych podjętych decyzji i samego ślubu? Powiem Wam. Nadal jesteście najważniejsi. I Wasze zdjęcie będzie wspaniałą pamiątką dla Waszych rodziców.

sesja narzeczeńska

NAJLEPSZE MIEJSCA NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ W KRAKOWIE I OKOLICACH

Tutaj postaram się Wam przybliżyć miejsca na sesję narzeczeńską w Krakowie i okolicach. A tych możliwości wyboru mamy całkiem sporo.

SESJA NARZECZEŃSKA W MIEŚCIE

Kraków to piękne miasto. Niektórzy twierdzą że najpiękniejsze w Polsce. Wiem, kwestia postrzegania. W Polsce mamy wiele pięknych miast, z wyjątkowymi starówkami, pięknymi zabytkami i niebanalną, często tragiczną ale i bohaterską historią. Ale sesja narzeczeńska w mieście jakim jest Kraków, na pewno będzie piękną pamiątką. W związku z tym, że sesja przedślubna to opowieść o Was, wybrane miejsce jest tylko planem zdjęciowych oraz tłem dla Waszych emocji, opowieści o Was i Waszej historii.
Sesję narzeczeńską w mieście trzeba „wychodzić”. Co to właściwie oznacza? Przyrównując do terminologii sportowej, gdzie niektórzy mówią że zwycięstwo trzeba sobie „wybiegać”, fotografując narzeczonych nie możemy opierać całości na jednym planie zdjęciowych. Na pewno w centrum każdego dużego miasta znajdziemy wiele ciekawych bram, klimatycznych kawiarnii, atrakcyjny wizualnie mural związany z jąkać ciekawą historią, albo piękną kamienicę. Bezsprzecznie ruch uliczny będzie naszym sojusznikiem. Kontekst, przeciwstawność, kontrastowy światłocień to wszystko sprawi, że sesja będzie dużo ciekawsza. Jednocześnie przy zachowaniu głównego wątku i tematu, którym jesteście Wy.

SESJA NARZECZEŃSKA NAD JEZIOREM

Lubicie przyrodę? Może sporty wodne? A może poznaliście się nad wodą? Jeśli tak, to sesja narzeczeńska nad jeziorem będzie dla Was znakomitym wyborem. Bezsprzecznie bardzo lubię ten klimat, jednocześnie zwracam uwagę na fakt, że w przypadku słonecznej sesji narzeczeńskiej nad wodą, warto zacząć na 2 godziny przed zachodem słońca. Zawsze stawiam na to, aby mięć kilka ujęć ze światłem w kontrze, czyli za plecami zakochanych. Pracujemy do zachodu słońca. Polecam, świetna zabawa.
W Krakowie i okolicach mamy kilka ciekawych akwenów wodnych. Aktualnie nie ma możliwości wykonania sesji narzeczeńskiej na Zakrzówku. Teren wokół zbiornika wodnego został ogrodzony ze względu na prace tam trwające. Sesję narzeczeńską nad wodą w Krakowie lub okolicach możemy jednak zrobić w innych miejscach: Przylasek Rusiecki, Bagry, Zalew w Kryspinowie, Brzegi, Kuter Port w Nieznanowicach koło Gdowa czy też Zalew Dobczycki. Te wszystkie miejsca są dosłownie w odległości maksymalnie 25 km od centrum Krakowa. W linii prostej rzecz jasna.

SESJA NARZECZEŃSKA W GÓRACH

Tak! Góry to mój konik. Połowę albo być może więcej sesji wykonuję w górach. Sesja narzeczeńska w górach to następna pozycja godna uwagi. Począwszy od Pogórza Wielickiego przez Beskid Wyspowy, Gorce, Pieniny aż do Tatr. Wszędzie tutaj mamy dziesiątki ciekawych miejscówek z piękną ekspozycją na góry, które mogą robić nam za plan zdjęciowy. Jak wiadomo, główny temat to Wy i przy pewnych założeniach szybką sesję narzeczeńską można zrobić na jednej ściance. Ale wtedy nie będziemy mieć przestrzeni. Nie będzie szerokich planów. Nie będzie romantycznego klimatu jaki lubi wiele osób. Czym dalej pojedziemy, tym wcześniej musimy wyjechać, aby zacząć o ustalonej godzinie na miejscu. Jak zawsze mniej więcej na 2 godziny przed zachodem słońca. Dlaczego? Bo przy słonecznej pogodzie takie warunki pozwalają najlepiej oświetlić fotografowaną scenę. I jak już wiadomo z wcześniejszej części mojego wpisu, działamy do zachodu.

SESJA NARZECZEŃSKA NA ŁĄCE

Jeżdżąc naprawdę sporo samochodem zawsze obserwuję to co mam za oknem pod kątem lokalizacji na sesje zdjęciowe. Moja żona mówi, że to takie małe, niewinne zboczenie zawodowe. Przyznaję jednak, że wielu fotografów po latach fotografowania w ten sposób właśnie postrzega świat. Od lat wszędzie widzę niepotrzebne kable wysokiego napięcia, słupy, budynki niszczące mój idealny obraz w których chciałbym umieścić zakochanych ludzi. Czasami jednak mówię: Bingo! Mam! Sesja narzeczeńska na zwykłej łące też może być znakomitym pomysłem. Sielski klimat, romantyczne chwile we dwoje, Wasze emocje w zupełności wystarczą do wykonania takiej sesji.

INTYMNA SESJA NARZECZEŃSKA W DOMU LUB APARTAMENCIE

Chcielibyście mieć coś bardzo osobistego? Coś tylko dla siebie? Intymna sesja narzeczeńska w domu lub apartamencie będzie najlepszym wyborem. Dla jasności intymnie nie oznacza, że powinniście się czuć skrępowani przed obiektywem. Taka sesja również jest dość częstym wyborem zakochanych w sobie ludzi. Chodzi w niej o to, aby w określonych warunkach pokazać Waszą bliskość w sposób romantyczny, kameralny i poetycki. Do takiej sesji znakomicie nadają się stare kamienice z oknami przez które wpada mocne kontrastowe światło,

NAJLEPSZY FOTOGRAF NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ W KRAKOWIE

Podsumowując ten wpis, jak widzicie jest sporo zagadnień dotyczących samej sesji narzeczeńskiej. Temat jest dość rozbudowany i pewnie będzie jeszcze aktualizowany na bieżąco. Jaki jest więc najlepszy fotograf na sesję narzeczeńską w Krakowie? Na rynku jest wielu dobrych fotografów, którzy robią piękne zdjęcia narzeczeńskie. Różnią się one oczywiście obróbką, kadrowaniem, pomysłem na sesję narzeczeńską. Moim zdaniem bardzo ważne jest kilka rzeczy przy wyborze fotografa na sesję narzeczeńską. Często jest to już fotograf wybrany przy okazji planowania reportażu ślubnego czy sesji ślubnej. Jeśli już wybraliście, odpowiada Wam estetyka zdjęć, czujecie że to ten właściwy- znakomicie.

SESJA NARZECZEŃSKA ZA GRANICĄ

Jeśli mieszkacie za granicą, lub też chcielibyście mieć wyjątkową, wspólną pamiątkę w postaci zdjęć sesja narzeczeńska za granicą, może być znakomitym wyborem. Na świecie jest tyle pięknych miejsc, gdzie można fotografować a dostęp do nich jest na wyciagnięcie dłoni.

sesja narzeczeńskasesja narzeczeńska

Moje sesje narzeczeńskie wykonywałem w Hiszpanii, Francji czy Chorwacji i za każdym razem mieliśmy mnóstwo świetnej, dobrej zabawy. Jeśli interesują Was takie zdjęcia, jestem do Waszej dyspozycji. Wystarczy do mnie napisać.

 

Ja napiszę trochę o sobie- jak podchodzę do zdjeć narzeczeńskich.
Obojętne czy robię tylko sesję narzeczeńską, czy też będę w późniejszym czasie fotografował parę młodą na ich ślubie czy też sesji poślubnej, całą wiedzę odnośnie ślubów i wesel przekażę Wam w czasie sesji. Jeśli tylko będziecie mieć jakiś problem do rozwiązania w związku z planowaniem Waszego dnia ślubu- podpowiem jak go rozwiązać. Robię tak odkąd pracuje w branży fotograficznej i wiele osób na tym skorzystało.
Do zdjęć narzeczeńskich podchodzę z takim samym entuzjazmem i zaangażowaniem jak do reportażu ślubnego. To wspaniałe uczucie, kiedy fotografujesz zakochanych ludzi. Naprawdę.
W mojej obecności będziecie się czuć swobodnie, bo jestem otwartym, wesołym człowiekiem. Mój zawód fotografa ślubnego wykonuję z wielką przyjemnością. Nie jest to dla mnie w żadnym przypadku jakiś przykry obowiązek, bo wszyscy musimy pracować. Jak pewnie wiecie, wiele ludzi nie lubi swojej pracy. Ja swoją uwielbiam.

 

 

Z mojego innego PORADNIKA dowiecie się
Jak się przygotować do sesji ślubnej w innym dniu

 

 

No więc jak? Spróbujemy?

 

Mariusz Duda Fotograf Ślubny

tel: +48 604 81 44 44

Wyślij wiadomość

     

    Komentarze